• Stroik Wielkanocny

• Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, stroiki, które wpłynęły na nasz konkurs zachwyciły nas kunsztem wykonania i pomysłowością. Postanowiliśmy, że wszystkie zasługują na gratulacje i wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

• Konkurs Recytatorski, etap szkolny, kategoria klasy 1-3

• 7 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale!

Do etapu gminnego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek z klasy 3 oraz Wojciech Milewski z klasy 1.

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Agaty Pechcin z kalsy 1 oraz dla Aleksandra Pechcina z klasy 3.

Stanisław z Wojtkiem wraz z Oliwią Koszel z klasy 5, Łucją Piekarską z klasy 5 i Gabrielą Dębałą z klasy 7

dumnie reprezentowali naszą szkołę na etapie gminnym.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Stanisław Gniadek oraz Oliwia Koszel.

Serdecznie gratulujemy!

• Pracowity koniec zimy w klasie pierwszej.

• W pierwszej klasie koniec zimy upłynął nam szybko i pracowicie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej pracy. Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi Sikorskiemu za wizytę na zajęciach - za rozmowę o bezpieczeństwie, pierwszej pomocy, mnóstwo cennych wiadomości i wskazówek!

• I wiosenny tydzień w naszej szkole

• W ramach uczczenia nadchodzącej wiosnny, Samorząd Uczniowski zorganizował cały tydzień dni tematycznych. Mieliśmy dzień bez plecaka, z ubraniami założonymi na opak, dzień żaby, kolorowej skarpetki oraz szalonej fryzury. Bawiliśmy się świetnie, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach!

• Wycieczka ZUCHÓW B do Warszawy do Muzeum Etnograficznego

• Dzieci uczestniczyły w wędrówce pt.„Kwiaty polskie” pełnej zagadek i tajemnic poprzez polską obrzędowość tropem roślin kwitnących. W siedmiu salach pełnych kwiatów, barw i przygód czekała  na nie wielozmysłowa ścieżka wraz z bujnym bukietem wiedzy z takich dziedzin jak etnografia, antropologia kulturowa, botanika czy przyrodoznawstwo. Pojęcia trudne, nieznane, ale przedstawione "dziecięcym językiem i wielokolorowym obrazem," stały się choć troszkę bliższe Dzieciom.

• KONFERENCJA ROZWOJOWA

• Zapraszamy serdecznie Rodziców, Dziadków i inne osoby, które wspierają proces wychowawczy dzieci na konferencję, która odbędzie się 19 marca (wtorek), o godz. 18.

Specjalnie dla Państwa zaprosiliśmy specjalistów w zakresie wychowania i rozwoju dzieci i młodzieży.

Odbędą się dwa wykłady:

- p. Hanna Michalska – „Skuteczne sposoby komunikacji z nastolatkiem”,

- p. Beata Wasilewicz – „Jak rodzice mogą wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”

Zależy nam bardzo na wszechstronnym i pełnym rozwoju naszych dzieci, w związku z tym na terenie szkoły powstała sala rozwoju i relaksu, w której dzieci będą zdobywały nowe umiejętności.

W czasie spotkania będą mieli Państwo możliwość obejrzenia tego miejsca.

Po wykładach zapraszamy na słodki poczęstunek. Będzie też możliwość skorzystania przez chętne osoby z konsultacji z naszymi specjalistami – psychologiem, pedagogiem, pedagogiem specjalnym.

Bardzo zależy nam na Państwa obecności, razem działamy dla dobra naszych dzieci. Wyżej wymienione spotkanie organizowane jest specjalnie dla rodziców i rodzin naszych wychowanków i uczniów.

Przewidywany czas spotkania to ok. 1,5 godziny.

Zaproszeni goście to:

P. Hanna Michalska – pedagog, psychoterapeuta, mediator, wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim.

P. Beata Wasilewicz – neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i wczesnego wspomagania rozwoju.

• Zerówka B- Nasza Pani Dyrektor przybyła do nas na zajęcia

• Zakończenie cyklu zajęć "Spotkania z Leonem" odbyło się wyjątkowo uroczyście. Przybyła do nas Pani Dyrektor. Bardzo się staraliśmy zachowywać zgodnie z regułami. I się udało. Jesteśmy z siebie dumni, a nasza aktywność zasługuje na pochwałę. Dziękujemy Pani Dyrektor za przybycie, a Pani Eli za przeprowadzenie zajęć i zapraszamy z nowymi pomysłami.

• Odwiedziny w Wiosce dziecięcej SOS w Siedlcach

• W dniu 01.03.2024 Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Wioskę dziecięcą SOS w Siedlcach. Uczniowie spotkali się z dyrektorem oraz pracownikami wioski, którzy opowiedzieli im, jak to się wszystko zaczęło.

Początki sięgają 1996 roku, gdy na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach wmurowano akt erekcyjny i prężnie rozpoczęto prace budowalne, by już dwa lata później powitać jej pierwszych małych mieszkańców – Wioskę zamieszkały 3 rodziny z 14-stką dzieci. Od tego czasu wiele się zmieniło. Z każdym rokiem miejsce rozkwitało, wdrażano nowe pomysły, ulepszenia i modernizacje, a co najważniejsze potrzebujące dzieci znajdowały rodzinne ciepło. W sumie, na przestrzeni ostatnich 25 lat, w Wiosce SOS mieszkało aż 225 dzieci.

Kiedy patrzymy na ich osiągnięcia, razem przeżywamy ich sukcesy i potknięcia. Każde dziecko potrzebuje mieć obok siebie dorosłego, który będzie dodawał mu wiatru w skrzydła. Staramy się to czynić nieustannie już od 25 lat. – ­mówił Jarosław Świerczewski, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Siedlce.

Nasi uczniowie przekazali zabawki, słodycze, książki oraz artykuły szkolne dla podopiecznych.

Wszystkim, którzy wsparli tę akcję zbiórki dla dzieci dziękujemy z całego serca!

Dorota Kamela

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu