Nawigacja

 • 17.11.2018 Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej

  17.11.2018 Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej

  Dziewczęta w składzie: Oliwia Poręba, Kamila Miąsek, Patrycja Szyszka, Kinga Krydowska, Wiktoria Gajowniczek, Wiktoria Sitkowska, Zuzia Walczak, Oliwia Wójcik, Lena Piątek, Roksana Barańska zajęły II miejsce. Brawo!!!

 • 27.09.2018 Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

  27.09.2018 Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

  Oliwia Poręba zajęła II miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych. W Regionalnych zawodach w Siedlcach zajęła 6 miejsce i awansowała do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się wiosną. Brawo Oliwia !!!

 • Powiatowy konkurs "Jestem bezpieczny"
  18.11.2018

  15 listopada uczniowie klasy 3: Aleksander Jaworski i Franciszek Smolak reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym konkursie "Jestem bezpieczny" Olek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

 • "Tobie śpiewam, moja Ojczyzno"
  16.11.2018

  "Tobie śpiewam, moja Ojczyzno".

  16 XI 2018 roku, w szkole podstawowej w Starej Niedziałce, odbył się I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Tobie śpiewam, moja Ojczyzno", zorganizowany z okazji 100 lecia niepodległości Polski.

  W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej, pierwsze miejsce zajęły reprezentantki naszej szkoły, dziewczynki z kl. 1: Amelia Major, Oliwia Kubańska i Paulina Sulej, przygotowane przez p. Elwirę Solecką. Laureatki zaśpiewały piosenkę "Jestem Polakiem".

  W kategorii klas 4-8 szkoły podstawowej, drugie miejsce zajęła Anna Bielecka z kl. 4, wykonując piosenkę "Polskie kwiaty", opiekun - p. Irena Nowak.

  Serdecznie gratulujemy naszym Gwiazdeczkom i cieszymy się z ich sukcesu.

  Irena Nowak

 • KONKURS KURATORYJNY

  KONKURS KURATORYJNY

  W piątek 09 listopada br. odbył się  w naszej szkole szkolny etap konkursu kuratoryjnego. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas: 7,8 i III G.Do etapu powiatowego zakwalfikowali się następujący uczestnicy:

  KACPER ROMANYSZYN  KLASA 7

  KACPER PUSTOŁA  KLASA 7

  Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w dalszym etapie konursu, który  odbędzie się 19  grudnia w Warszawie.

  Serdecznie gratulujemy.

 • LAUREATKA GMINNEGO KONKURSU "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

  LAUREATKA GMINNEGO KONKURSU "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"
  09.11.2018

   

  Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Boruta zdobyła I miejsce

  w Gminnym Konkursie Historyczno -Literackim "Ocalić od zapomnienia ".

  W konkursie wzięło udział troje uczniów naszej szkoły: Julia Boruta z klasy 6

  oraz Kamila Miąsek i Kacper Romanyszyn z klasy 7.

  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za reprezentowanie szkoły, a laureatce serdecznie gratulujemy.

 • Sto lat Niepodległej

  Sto lat Niepodległej
  09.11.2018

  9 listopada uroczyście obchodziliśmy w szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na czwartej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się wszyscy razem w sali gimnastycznej. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście wszystkie zwrotki hymnu państwowego, włączając się w ogólnopolską akcję bicia rekordu. Natępnie brawami nagrodziliśmy lauratów Gminnego Konkursu Historycznego "Szlakiem mińskich Ułanów". Gościem honorowym uroczystości był kustosz mińskiego Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich,pan Artur Piętka. Zaprosił on społeczność szkolną do udziału w oficjalnych miejskich uroczystościach, które odbędą się 10 i 11 listopada na Starym Rynku i w Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich.

  Zostały też wręczone nagrody w szkolnych konkursach, które przygotowali nauczyciele naszej szkoły, aby uczcić Niepodległą.

  Potem obejrzeliśmy piękną i wzruszającą część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Artyści śpiewali patriotyczne piosenki,recytowali wzruszające wiersze, a uczniowie klasy 7 zatańczyli dla Niepodległej.

  To wyjątkowo radosne święto! Cieszymy się z pięknego, niepodległego kraju. Niech żyje NIEPODLEGŁA!

 • 11 LISTOPADA WSPÓLNIE ŚPIEWAMY HYMN RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Własnie z tej okazji organizowana jest akcja Niepodległa do hymnu 2018 .

  9 listopada o godzinie 11:11 we wszystkich szkołach w Polsce będziemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, jednym z naszych symboli narodowych. Zapraszamy  na uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  11 LISTOPADA WSPÓLNIE ŚPIEWAMY HYMN RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Obrazek 1

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE

  WARSZTATY EKOLOGICZNE
  30.10.2018

   We wtorek 30 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych "Opakowania Papierowe, Szklane, Plastikowe i Metalowe -  Co, Gdzie Wrzucić?". Zajęcia realizowane były przez Fundację RECAL we współpracy z Urzędem Gminy Mińska Mazowiecki. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z recyklingiem opakowań, nabrać praktycznych umiejętności segregowania odpadów. Poznali właściwości metali w tym aluminium, jedną z cech sprawdzali otrzymanymi pamiątkowymi magnesami.

  Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zwiększenie ich zaangażowania do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody, wytworzenie  u młodych ludzi trwałych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i w najbliższym otoczeniu poprzez naukę oszczędzania energii, promocji odnawialnych źródeł energii, właściwej gospodarki odpadami komunalnymi.

  Warsztaty prowadziła pani Beata Bartosiak.

   

 • RC MAZOVIA

  RC MAZOVIA

  Rugby Club Mazovia Mińsk Mazowiecki zaprasza chłopców i dziewczynki  z klas trzecich i czwartych na zajęcia sportowe RUGBY TAG. (Bezkontaktowa odmiana gry w Rugby.)  Zajęcia odbywają się siedzibie Szkoły w Hucie Mińskiej, w czwartki od godziny 16:30 do 17:30. W ramach zajęć prowadzone będą przygotowanie szkolnej drużyny Rugby Tag do zawodów  ogólnopolskich organizowanych przez Polski Związek Rugby. Zajęcia prowadzi nauczyciel WF Piotr Matzanke.

 • NOWOŚCI CZYTELNICZE - NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA.

  NOWOŚCI CZYTELNICZE - NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA.
  05.11.2018

  DRODZY UCZNIOWIE I DRODZY RODZICE!!!

  JEST NAM NIEZMIERNIE MIŁO POINFORMOWAĆ,ŻE NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA ŚRODKI Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZOWJU CZYTELNICTWA. PO  KREATYWNYCH KONSULTACJACH Z NAUCZYCIELAMI KLAS 1-3  I UCZNIAMI NASZEJ  ZOSTAŁY ZAMÓWIONE KSIĄZKI,KTÓRE WZBOGACĄ KSIĘGOZBIÓR NASZEJ BIBLIOTEKI. NOWE POZYCJE BĘDZIE MOŻNA WYPOŻYCZYĆ JUŻ NA POCZĄTKU GRUDNIA.

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE UCZNIÓW I ICH RODZICÓW DO ODWIEDZENIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJI ZAPOZNANIE SIĘ Z NOWOŚCIAMI.

  ELŻBIETA RASZKOWSKA I ANNA WOŹNIAK

 • SZKOLNE ŚWIĘTO BIBLIOTEKI
  31.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZKOLNE ŚWIĘTO BIBLIOTEKI.

 • REGULAMIN KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO „MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENI

    REGULAMIN KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO „MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENI


   


   


   

  REGULAMIN KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO

  MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

   

  Organizator: Anna Woźniak, Elżbieta Raszkowska

   

  Cele konkursu: 

  •  propagowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia; 

  • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów; 

  • rozwijanie wrażliwości estetycznej; 

  • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych; 

   Temat: 

  Tematem konkursu jest interpretacja tytułowego hasła konkursu „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Zadaniem uczestników jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci:

  1. formy literackiej (klasy V-VIII i III G ).

  •  dowolna forma literacka, objętość nie może przekroczyć 5000 znaków. 

   2. ozdoby choinkowej( klasy I-VI)

  •  praca plastyczna przestrzenna w różnorodnych technikach i rozmiarach 

   

  REGULAMIN KONKURSU

   

  Zasady uczestnictwa: 

  Warunkiem uczestnictwa jest  dostarczenie do biblioteki szkolnej, w terminie do 6 grudnia 2018 roku  samodzielnie wykonanej pracy konkursowej .

  Każda praca powinna zostać zaopatrzona w metryczkę dołączoną do pracy zawierającą: 

  imię i nazwisko autora pracy z podaniem klasy.

  Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. 

  Kryteria oceny prac:

  Komisja oceni prace według następujących kryteriów: 

  •  zgodność z tematem; 

  • pomysłowość i oryginalność formy; 

  • estetyka wykonania; 

  • poprawność językowa 


   

 • SZKOLNY DZIEŃ BIBLIOTEK

  SZKOLNY DZIEŃ BIBLIOTEK
  26.10.2018

  Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Jest to jeden  z pretekstów do promowania biblioteki i czytelnictwa. Nasza biblioteka jest otwarta i przyjazna dzieciom.

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, to święto które zostało ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło “Książka o zwierzętach.” Nasza biblioteka ponownie włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

  Z okazji tego święta dnia 21 października odbył się konkurs literacki,  w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Bibliotekarz współpracował z nauczycielami nauczania zintegrowanego zapoznając dzieci z twórczością polskich poetów.

  W dniu 26 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Bibliotek. Celem akademii było zapoznanie uczniów z historią książki, wskazanie korzyści płynących z ich czytania oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do korzystania z biblioteki i jej zasobów.  Gościem specjalnym była pani doktor Dorota Sumińska. Z zawodu jest lekarzem weterynarzem, opublikowała wiele książek bardzo różnej kategorii – poradniki, biografie, powieści i książki podróżnicze dla dorosłych i dla dzieci.

  Uczniowie obejrzeli przedstawienie o zwierzątkach przygotowane przez uczniów klas II , VI i VII. Następnie mieli przyjemność uczestniczyć w quizie „ Czy znasz baśnie?” Ogłoszono wyniki konkursu literackiego zorganizowanego  przez bibliotekę i wręczono nagrody. Całość zakończył zwierzaczkowy poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców z naszej szkoły.

  Było wesoło, smacznie i przyjemnie.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc i udzielone wsparcie.  

  Anna Woźniak i Elżbieta Raszkowska

   

 • XI POWIATOWY DZIEŃ PAPIESKI

  Przetestowani z papieża i historii

  Ponad 120 osób wzięło udział w Wielkim Teście z Historii Polski z Janem Pawłem II. Młodsi i starsi mieszkańcy powiatu mińskiego odpowiedzieli na zaproszenie trzech papieskich szkół, które po raz jedenasty zorganizowały Powiatowy Dzień Papieski.

  Jak co roku trzy placówki - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim i Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej zorganizowały Powiatowy Dzień Papieski. Tym razem organizatorzy postanowili połączyć obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

  – Ze stu lat polskiej niepodległości aż 85 to lata życia polskiego papieża. Trzeba też zauważyć, że Jan Paweł II nie tylko brał udział w wielu ważnych wydarzeniach historycznych, ale na niektóre z nich miał bezpośredni wpływ, był ich inspiratorem – podkreśla Grzegorz Wyszogrodzki, dyrektor „papieskiej trójki”.

  Młodzież w samo południe

  Wielki Test przeprowadzony został 16 października w hali sportowej w mińskiej szkole przy Budowlanej. W południe zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu mińskiego, a po południu – w szranki stanęli dorośli. Jak zgodnie twierdzili uczestnicy, pytania były trudne, ale jurorzy podkreślali, że byli bardzo pozytywnie zaskoczeni ogromną wiedzą zarówno drużyn młodzieżowych, jak i dorosłych.

  W szkolnej części konkursu prowadzonej przez Agnieszkę Kożuchowską, polonistkę ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięło udział 16 drużyn reprezentujących szkoły z Mińska - podstawówki nr 1, 2, 3, 4, 5, Szkoły Salezjańskie i Zespół Szkół Ekonomicznych (jako jedyna szkoła średnia), ale także szkoły z terenu powiatu – z Mistowa, Janowa, Marianki, Kałuszyna, Sulejówka, Cegłowa, Dębego Wielkiego, Huty Mińskiej i Jakubowa. Po zaciętej rywalizacji w trzech rundach, z pytaniami dodatkowymi, bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Huty Mińskiej. Drugie miejsce zajęli uczniowie z mińskiej trójki, a trzecie miejsce na podium przypadło reprezentantom szkoły w Dębem Wielkim.

  Popołudnie z pokoleniem JPII

  Uczestników popołudniowego testu było jeszcze więcej. W historyczno-papieskiej zabawie wzięła udział niezawodna drużyna samorządowców, w której składzie znaleźli się: Antoni Jan Tarczyński starosta miński, Janusz Antoni Piechoski wójt gminy mińskiej i Marcin Jakubowski burmistrz Mińska Mazowieckiego.

  – Dziękujemy, że jesteście z nami co roku. Nie tylko wspieracie Powiatowy Dzień Papieski finansowo, ale też aktywnie bierzecie w nim udział – wyrażał wdzięczność w imieniu organizatorów ks. Ryszard Woźniak, dyrektor Szkół Salezjańskich.

  W jednej z drużyn brała udział w konkursie także poseł Teresa Wargocka wraz z pracownikami swojego biura poselskiego, która podkreślała, że postanowiła w końcu odpowiedzieć na coroczne zaproszenia do udziału w obchodach Powiatowego Dnia Papieskiego.

  – Jestem w końcu z pokolenia JPII – przyznawała z dumą pani poseł, dziękując organizatorom za piękną inicjatywę.

  W multimedialnej zabawie wzięli też udział policjanci, strażacy, lotnicy, strażnicy miejscy, żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej i Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej, przedstawiciele Sądu Rejonowego czy pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nie zabrakło reprezentacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Miejskiej Rady Seniorów na czele z Izabellą Wandą Rombel i Jerzym Maciejewskim. Swoje drużyny stworzyli nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomicznych, ze szkoły w Hucie Mińskiej i z papieskiej trójki. Byli również reprezentanci rad rodziców – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mińsku Mazowieckim i ze Szkół Salezjańskich. Robert Gałązka i Kazimierz Markowski reprezentowali radę miasta. Była również rodzinna drużyna Górasów – tata, syn i dwoje wnucząt.

  Nagrody dla zwycięzców, czyli dla wszystkich

  Organizatorzy zadbali o to, by nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Dodatkowo upominki książkowe od mecenasów otrzymali najlepsi. W rywalizacji popołudniowej wszyscy wykazali się ogromną wiedzą o najnowszej historii Polski oraz życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

  – Podium musi być nieco szersze, żeby wszyscy się zmieścili – mówił diakon Bogdan Sadowski z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, który w imieniu jury ogłaszał werdykt. W jury pracowali także: Piotr Dmitrowicz z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Radek Molenda z tygodnika „Idziemy” oraz nauczycielki z papieskich szkół – Agnieszka Nowak, Lilla Kłos, Marzena Grzyb, Anna Sumińska i Anna Woźniak.

  Jurorzy wyłonili aż trzy zwycięskie drużyny. I miejsce zajęli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, nauczyciele ze Szkoły w Hucie Mińskiej oraz rodzina Górasów (Tadeusz, Michał, Franciszek i Zuzanna Górasowie). Srebro dla lotników z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, a brąz dla drużyny reprezentującej Biuro Poselskiej Poseł RP Teresy Wargockiej.

  Entuzjaści polskiej niepodległości

  Konkurs był spotkaniem różnych grup, środowisk, które połączył Jan Paweł II, ale miał też wymiar dydaktyczny. Uczestnicy, opiekunowie drużyn i widownia mogli się sporo nauczyć. Poprawna odpowiedź na każde konkursowe pytanie była wyświetlana na ekranie. Poza tym w czasie oczekiwania na werdykt jury odbyła się debata historyczna według pomysłu dyrektora szkoły w Hucie Mińskiej, Piotra Matzanke. Trzy nauczycielki historii z papieskich szkół – Agnieszka Nowak, Anna Sumińska i Anna Woźniak opowiadały uczestnikom obu konkursów o entuzjastach, bez których nie byłoby niepodległej Polski, którzy dokonywali w trudnych czasach dwudziestolecia międzywojennego rzeczy wprost niemożliwych.

  Tegoroczny Powiatowy Dzień Papieski zakończył się tradycyjnie przy pysznych kremówkach, które ufundował Rafał Majewski z Zakładu Cukierniczego w Mrozach.

  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tegorocznego Powiatowego Dnia Papieskiego, zwłaszcza mecenasom przedsięwzięcia: staroście mińskiemu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu, wójtowi gminy mińskiej Januszowi Antoniemu Piechoskiemu, burmistrzowi Mińska Mazowieckiego Marcinowi Jakubowskiemu i Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Instytutowi Papieża Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II w Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz tygodnikowi „Idziemy”.   

  Izabela Saganowska

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2018

  W dniu 17 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej odbyła się gminna uroczystość obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej.  W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości do naszej szkoły przybyli, by świętować wspólnie z pedagogami Dzień Nauczyciela, zaproszeni z tej okazji goście, między innymi: Poseł Czesław Mroczek, Starosta Antoni Jan Tarczyński, przedstawiciele organizacji związkowych zrzeszających nauczycieli z terenu Powiatu Mińsk Mazowiecki.  Na uroczystość przybyli także emerytowani nauczyciele, a wśród nich nasi nauczyciele: Pani Dyrektor Barbara Szopa, Pani Dyrektor Teresa Chabiera oraz Pani Helena Jakubowska. Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród dla nauczycieli i pracowników szkół za osiągnięcia i pracę w roku szkolnym 2017/2018. Pan Antoni Janusz Piechoski złożył gratulacje nagrodzonym oraz życzenia z okazji święta. Prezentem muzycznym dla wszystkich zgromadzonych był koncert zespołu Bartek Królak Projekt. W imieniu całej społeczności szkoły serdecznie dziękuje za przygotowanie scenografii uroczystości: Pani Magdzie Gorczycy, Hannie Jackiewicz, Ewie Olszewskiej, Grzegorzowi Mydło.

 • Wycieczka do kina na "Dywizjon 303. Prawdziwa historia"

  Wycieczka do kina na "Dywizjon 303. Prawdziwa historia"

  Dywizjon 303. Historia prawdziwa” - relacja z wyjazdu do kina.

       

        Dnia 3 października 2018r. uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i III w Hucie Mińskiej, przygotowując się do  obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, obejrzeli w kinie w Mińsku Mazowieckim film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Kierownikiem wyjazdu do kina była Anna Woźniak, zaś opiekunami:  Elżbieta Raszkowska, Hanna Jędrasik i Karine Bednarczyk.

  Film „Dywizjon 303” w reżyserii Denisa Delicia to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. W rolach głównych lotników polskiego Dywizjonu 303 wystąpili doskonali aktorzy:  Maciej Zakościelny jako Jan Donald Zumbach, a także Piotr Adamczyk, Krzysztof Kwiatkowski czy  Antoni Królikowski. 

  Ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm polskich lotników, początkowo niedocenianych i wyśmiewanych, stał się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych podczas Bitwy o Anglię. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Polscy lotnicy z Dywizjonu 303 mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film pozytywnie zaskoczył uczniów ucieczkami w przedwojenną retrospekcję i... widowiskowością batalistycznych scen. Już pierwsza podniebna potyczka Jana Zumbacha (Macieja Zakościelnego) z niemieckim Messerschmittem wyzwoliła sporo emocji oraz dawkowanego napięcia. Powietrzny pościg, wzbogacony niezwykłymi efektami dźwiękowymi, obfitował w śmiałe akrobacje! Każdy Polak powinien poznać historię Dywizjonu 303, pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii!

  Naprawdę warto obejrzeć ekranizację kinową powieści Arkadego Fiedlera, serdecznie polecamy!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  Cielechowizna 1a, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • 25 758 49 78

Galeria zdjęć