• Życzliwość Uskrzydla

• Pod hasłem Życzliwość Uskrzydla obchodziliśmy 21 listopada Szkolny Dzień Życzliwości. Każda klasa przygotowała piękne plakaty ze swoją interpretacją tego hasła, które teraz zdobią korytarze naszej szkoły. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę pełną życzliwości, dzięki której uczniowie naszej szkoły mogli przesłać pozdrowienia, podziękować lub okazać komuś nieco (więcej niż na co dzień) życzliwości.

• Dzień postaci z bajek

• Dzień Postaci z Bajek

6 listopada naszą szkołę zalała fala nowych uczniów, tu minionek, tam biedronka, każdy inny, ale jednak tak samo kolorowy i radosny. Miłośnicy bajek mogli zaprezentować swoim strojem, jaki bohater jest im bliski. A nawet jeśli stroju nie było- każdy mógł popląsać na przerwach w rytm bajkowych hitów.

• RODZINNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

• Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w rodzinnych konkursach bożonarodzeniowych:

- dla klas 1 - 3: „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”,

- dla klas 4– 8:  ,,Najpiękniejsza bożonarodzeniowa ozdoba na świąteczny stół”.

.
            CELE KONKURSU:

• Kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych,
            • Umacnianie więzi rodzinnych i twórcze spędzanie czasu,
            • Zachęcanie do działalności plastycznej na określony temat,
            • Rozwijanie inwencji twórczej poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów,
            • Wzbudzanie emocji, radości i ożywienia rodzinnego w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia,
            • Wsparcie akcji „Kiermasz bożonarodzeniowy” oraz pomoc dzieciom na Madagaskarze.

REGULAMIN KONKURSU:
            1. W konkursie biorą udział chętni uczniowie z rodzinami z klas 1 – 8.
            2. Prace będą oceniane w 2kategoriach wiekowych:

•  I kategoria –klasy 1 - 3
            •  II kategoria -klasy 4 - 8

3. Technika wykonania pracy jest dowolna,4. Preferowane jest użycie trwałych materiałów naturalnych,tj.: drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna, gałązki itp.
            5. Prace można wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców.
            6. Do wykonanej pracy należy dołączyć karteczkę z danymi uczestnika konkursu (imię i nazwisko, klasa).
            7. Prace należy składać do dnia 14.XII.2023r. u organizatorów konkursu.
            8. Prace oceni Komisja powołana przez organizatorów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a każdy uczestnik otrzyma słodki upominek.9. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:- ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu,- dobór i wykorzystanie materiałów,- estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne.
            10. Wszystkie prace (za zgodą autorów) będą przeznaczone do sprzedaży na „Kiermaszu bożonarodzeniowym”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby naszej świetlicy oraz na dzieła misyjne Brata Daniela– pomoc dzieciom na Madagaskarze.

Cała akcja będzie dla Ciebie przyjemna i może dać wiele radości innym!
            Możesz zdobyć nagrodę i zostać św. Mikołajem! Pomyśl o tym! Weź udział w konkursie!

Organizatorzy: Irena Nowak, Ewa Olszewska.

• Kiermasz zdrowej żywności

Wszystkim a w szczególności rodzicom uczniów serdecznie dziękujemy.

Dorota Kamela

opiekun Szkolnego Kola Wolontariatu

• Projekt KAMELEON - klasa 1

• Klasa 1 melduje wykonanie pierwszego zadania! "Barwne liście" - korzystając ze wspaniałej jesiennej pogody zwiedziliśmy teren naszej szkoły - rozróżniając drzewa liściaste i iglaste, podziwialiśmy jesienne barwy, zbieraliśmy dary jesieni...

• sdefrgt

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi. (Jan Paweł II)

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym rodzicom i uczniom w organizację zbiórki książek do Domów Dziecka i szpitali. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zbiórki, która pokazuje, że wspólnie możemy zdziałać wiele.

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji – 16 listopada

• Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:

„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

• Muzyka z muzykiem w klasie 1.

• Dziś mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach tatę Weroniki - Pana Emila, który poprowadził dla nas wspaniałą lekcję muzyki. Śpiewająco wprowadził nas w tematykę pieśni patriotycznych oraz przedstawił nam mnóstwo ciekawostek, za co serdecznie dziękujemy!