Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas 7, 6 i 5 pod kierunkiem Anny Woźniak zaprosili całą społeczność szkoły na specjalny apel, a raczej koncert życzeń dla nauczycieli. Zebrani w sali gimnastycznej wysłuchaliśmy pięknych życzeń dla nauczycieli różnych przedmiotów i dedykowane im piosenki. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali karty z życzeniami. Nauczyciele zgodnie przyznawali, że taki dzień mógłby być codziennie.

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 3

  Od lat tradycją naszej szkoły jest uroczyste przyjmowanie pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Dniu Edukacji Narodowej. 12 października dwudziestu uczniów z klasy pierwszej, wraz z wychowawczynią p. Elwirą Solecką vel Szymańską, złożyło uroczyste ślubowanie w obecności: dyrektora szkoły p. Piotra Matzanke, zastępcy dyrektora szkoły p.Grażyny Zawistowskiej, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zgromadzonych uczniów starszych klas i rodziców.

  Zanim nastąpiła  uroczysta chwila Ślubowania pierwszaki zostały poddane próbom : próbie recytacji, znajomości symboli narodowych, próbie śpiewu, zręczności, znajomości przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszego, próbie znajomości języka angielskiego w zaprezentowanej piosence. Przejęci uczniowie zadania realizowali przed majestatem królewskim króla Ołówkonosa Straszliwego( w postać króla wcielił się Szymon Piekarski-uczeń klasy 8) i jego żony królowej( odegranej przez uczennicę klasy 3 gimnazjum-Julię Bartoszuk). Zaliczenie każdej z prób i przystępowanie do następnej odgłosem werbla obwieszczał gwardzista (dokładniej gwardzistka-Nina Lubaszka-uczennica klasy 5). Ze wszystkich prób kandydaci na obywateli królestwa Szkołolandii wyszli zwycięsko i zdobyli przyzwolenie królewskiej pary, by przekroczyć próg zamku, co, symbolicznym gestem rozwiązania wstęgi zagradzającej wejście, podkreślili król Ołówkonos i królowa Ołówkonosa.

  Uroczystą ceremonię Ślubowania na sztandar Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły poprowadził p. dyrektor Piotr Matzanke.

  Na koniec rodzice uczniów klasy pierwszej wręczyli swoim pociechom pamiątkowe upominki.

   

   

   

 • Złoci nauczyciele.

  Złoci nauczyciele.
  16.10.2018

  16 października po południu Wielki Test z Historii Polski z Janem Pawłem II pisali dorośli mieszkańcy powiatu mińskiego. W ramach obchodów XI Powiatowego Dnia Papieskiego nasza szkoła razem ze Szkołami Salezjańskimi w Mińsku Mazowieckim i Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła w Mińsku Mazowieckim zaprosiła dorosłych do wspólnej zabawy. Zgłosiło się niemal dwadzieścia drużyn. Jedną z nich utworzyli starosta miński Antoni Jan Tarczyński, wójt gminy mińskiej Janusz Antoni Piechoski i burmistrz miasta Marcin Jakubowski. W innej znalazła się poseł Teresa Wargocka i pracownicy jej biura poselskiego. Swoje drużyny utworzyli także pracownicy mińskiej biblioteki, sądu rejonowego, nauczyciele, strażacy, policjanci, żołnierze, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Miejskiej Rady Seniorów. W teście wzięli także udział radni z rady miasta, reprezentanci szkolnych rad rodziców, straży miejskiej czy lotników. Konkurs poprowadzili dyrektorzy trzech papieskich szkół – Grzegorz Wyszogrodzki, Piotr Matzanke i ks. Ryszard Woźniak. Nasą szkołę reprezentowała drużyna nauczycielek: Elżbieta Raszkowska i Dorota Kamela. Zwycięzcami trudnej papiesko-historycznej rywalizacji okazały się aż trzy drużyny – Miejska Biblioteka Publiczna, rodzina Góras oraz MY. Drugie miejsce zajęła drużyna 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, a trzecie drużyna biura poselskiego poseł Teresy Wargockiej.

   

 • Złota drużyna

  18.10.2018

  XI Powiatowy Dzień Papieski był okazją do uczczenia 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, ale i okazją do świętowania 100-lecia niepodległości Polski. Trzy papieskie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim i Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej zaprosiły 16 października szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatu mińskiego do udziału w Wielkim Teście z Historii Polski z Janem Pawłem II. Wyzwanie podjęło 16 drużyn ze szkół z Mińska Mazowieckiego, Jakubowa, Kałuszyna, Marianki, Janowa, Dębego Wielkiego, Mistowa, Cegłowa, Sulejówka, Huty Mińskiej. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi historii Polski i życia oraz nauczania Jana Pawła II. I miejsce zajęli reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 7 czyli Konrad Miąsek,Kacper Pustoła i Kacper Romanyszyn. Na podium znaleźli się też uczniowie ze SP nr.3 z Mińska Mazowieckiego i szkoły w Dębem Wielkim. W jury pracowali nauczyciele historii z trzech szkół papieskich oraz przedstawiciele instytucji wspierających: pan Bogdan Sadowski z Centrum Myśli Jana Pawła II, pan Piotr Dmitrowicz z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego oraz Radek Molenda z tygodnika “Idziemy”. Zanim jurorzy ogłosili wyniki konkursu, goście mogli posłuchać debaty historycznej o entuzjastach, czyli twórcach polskiej niepodległości. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Laureaci otrzymali dodatkowe nagrody. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie przy papieskich kremówkach.

 • Wyjazd do Fundacji dla zwierząt Karuna
  14.10.2018

  W dniu 11.10.2018 uczniowie ze szkolnego kółka wolontariatu wraz z opiekunami p. Dorotą Kamelą i p. Elżbietą Raszkowską pojechali do Fundacji dla zwierząt Karuna. 

  Fundacja KARUNA – Ludzie dla Zwierząt działa od 2009 roku. Od początku swojego istnienia koncentruje swoje działania na rozwiązaniu problemu bezdomnych zwierząt. (http://www.fundacjakaruna.org/)

  Wolontariusze miło spędzili czas podczas pobytu, zapoznali się ze zwierzętami. Wzięli udział w przygotowaniu projektu ulotek na rzecz Fundacji oraz w reportażu, gdzie mieli okazję podzielić się informacjami na temat swoich zwierząt. Na koniec spotkania, pani prezes zaprosiła uczniów na wspólne ognisko.

  Pobyt w Fundacji minął we wspaniałej atmosferze, żal było się rozstawać ze zwierzętami.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do Fundacji dla zwierząt Karuna.

  Dorota Kamela, Elżbieta Raszkowska

 • Łazienki Królewskie i Wedel
  09.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Łazienki Królewskie i Wedel.

 • 4 października 2018 roku,  30-osobowa grupa uczniów z kl. 7, 6, 5a, 5b i 4, pod opieką p. I. Nowak, p. E. Raszkowskiej i p. D. Stankiewicz, pojechała na wycieczkę do Warszawy. Pogoda dopisała. Pierwszym punktem było zwiedzanie Łazienek Królewskich – najładniejszego warszawskiego zespołu parkowo – pałacowego, gdzie w czwartki można wejść bezpłatnie i oglądać wspaniałe stylowe wnętrza Pałacu na Wodzie, wypełnione różnymi  dziełami sztuki i przedmiotami z epoki.  Zobaczyliśmy, np.: Pokój Bachusa, Salę Balową, Gabinet Portretowy, Galerię Obrazów, Kaplicę, Salę Jadalną, gdzie odbywały się słynne "obiady czwartkowe". Na piętrze podziwialiśmy dawne apartamenty królewskie. Następnie parkowymi alejami przeszliśmy do amfiteatru i potem do Starej Pomarańczarni, gdzie oglądaliśmy rzeźby antyczne i wystawę współczesnej rzeźby polskiej.

  Następnie, dzięki uprzejmości p. Stankiewicz, zwiedzaliśmy najstarszą w Polsce fabrykę czekolady E. Wedel, od 2010 r. Lotte Wedel  (właścicielem spółki Lotte Wedel jest japońsko-koreański koncern Lotte ). Zobaczyliśmy, między innymi,  linię produkcyjną torcika wedlowskiego, czekolady nadziewanej oraz podziwialiśmy przecudne rzeźby i obrazy z czekolady. Poznaliśmy historię fabryki czekolady Wedla od 1851 roku, kiedy to Karol Wedel otworzył pierwsza firmową cukiernię wraz z małą przyzakładową manufakturą czekolady przy ul. Miodowej w Warszawie. Później, w 1872 roku podarował tę fabrykę swojemu synowi Emilowi, jako ślubny prezent. Emil Wedel przeniósł zakład do kamienicy przy ulicy Szpitalnej, gdzie po dziś dzień znajduje się sklep firmowy i Café - najstarsza Pijalnia Czekolady E.Wedel „Staroświecki Sklep”. Wyroby czekoladowe szybko zdobywały uznanie, więc aby zabezpieczyć swój produkt przed próbami podrobienia, w 1874 r. Emil Wedel postanowił składać swój odręczny podpis na każdej tabliczce czekolady. W 1926 r. powstał firmowy znak Wedla – chłopiec na zebrze, który do dziś możemy oglądać w reklamach. Po latach świetności nadszedł czas wojny i okupacji, później nastał ustrój komunistyczny i  fabryka została odebrana właścicielom oraz zmieniono jej nazwę  na Zakłady Przemysłu Cukierniczego im. 22 lipca d. E.Wedel. Od 1989 roku fabryka miała kilku właścicieli. Obecnie jest nim Grupa Lotte - japońsko-koreański koncern. Na koniec zostaliśmy poczęstowani różnymi wyrobami czekoladowymi i w słodkich nastrojach wróciliśmy do szkoły.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Stankiewicz za zaproszenie nas do Wedla.

  Irena Nowak

 • Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna.
  13.09.2018

   

  W dniu 13 września 2018 roku punktualnie o 430 ruszyliśmy spod szkoły w kierunku Mazur. O godzinie 1030 dotarliśmy do Gołdapii i rozpoczeliśmy Safarii jeepami po Pięknej Górze, podziwiając faunę i florę krajobrazu mazurskiego. Tam mieliśmy okazję przejechać się całą grupą wojskowym sprzętem "amfibią", pokonując różne przeszkody na drodze, w lesie i na wodzie.  

   

   

  Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 1Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 2Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 3

  O 1400 dotarliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK w Pięknej Górze. Uczniowie zostali zakwaterowani w pokojach i podzieleni na 3 grupy, w których młodzież realizowała zaplanowane zajęcia. Po obiedzie rozpoczeliśmy warsztaty integracyjne "ja i moja klasa", "ja i moja szkoła" oraz park linowy. Po kolacji rozpoczeliśmy wieczorne podchody na terenie ośrodka. Wszystkie grupy podjęty zadania i każda z nich ukończyła nocną grę terenową sukcesem. Wszytkie atrakcje tego dnia zakończyły się około godziny 2200, uczniowie dostali gorącą herbatę i mnóstwo pochwał od animatorów z ośrodka.

  Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 4 Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 5

  Drugi dzień wycieczki rozpoczyna się śniadaniem o godzinie 900. O godzinie 1000 wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 6 małych grup, w których rozpoczeli marsz terenowy na orientację po lesie w okolicy ośrodka. Każda z gfrup wróciła, choć nie wszystkie wykonały przydzielone zadania. Kolejne zajęcia miały na celu przygotowanie młodzieży do odpowiedniego zachowania się podczas wypadku. Uczniowie uczestniczyli w symulacyjnej grze medycznej, w której częćś z nich była ofiarami wypadku, a pozostali udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. 

   

  Uczestnicy, dla których park linowy okazał się zbyt dużym wyzwaniem, mogli uczestniczyć w grach zręcznościowych na terenie ośrodka.

   

  Po obiedzie wyruszyliśmy w kierunku Gierłoży k/ Kętrzyna na niesamowitą lekcję historii do kryjówki Hitlera. Zwiedziliśmy bunkry Hitlera "Wilczym szańcem". Tutaj pośród drzew mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych informacji na temat II wojny światowej. Przewodnik zdobył uwagę wszystkich uczniów, opowiadając krótko, ale niezwykle interesująco, przedstawiając losy Polski.

  Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 6 Poznajemy Mazury - szkolna wcieczka integracyjna. - Obrazek 7 

  Wracając do domu zjedliśmy ciepłą i pyszną kolację. Pod szkołą byliśmy o 2210 .

  Hanna Jędrasik i Hanna Biedruna-Kudź

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka na Mazury.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  03.09.2018

  8:00  - Msza święta w Kościele MBNP w Hucie Mińskiej

  9:00 - Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego na sali gimnastycznej

  Po zakończeniu akademii spotkania z wychowawcami

      

      Wyprawka ucznia klasy 1:

  • teczka na prace dziecka,
  • zeszyt korespondencji (32 kartkowy, w kratkę),
  • 2 zeszyty (w trzy linię), 2 w kratkę-16 kartkowe,
  • 2 bloki rysunkowe ( mały i duży),
  • 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami,
  • 1 wycinanka,
  • 1 pudełko farb plakatowych ( 6 kolorów), pędzel duży i mały, kubeczek na wodę,
  • 1 klej w sztyfcie,
  • 1 pudełko plasteliny,
  • 3 koperty duże, 3 małe,
  • 1 pudełko kredek świecowych (Bambino), 1 pudełko kredek ołówkowych,
  • patyczki, liczydło,
  • w piórniku:ołówek, długopis, flamastry, gumka, temperówka, nożyczki ( z zaokrąglonymi czubkami, podpisane),
  • podpisany worek ze strojem gimnastycznym: spodenki, legginsy lub spodnie dresowe, bluzka bawełniana z krótkim rękawkiem, biała,
  • podpisany worek z obuwiem na zmianę ( wskazane obuwie na rzepy),
  • obłożone i podpisane podręczniki i ćwiczenia,
  • pudełko chusteczek higienicznych, paczka chusteczek nawilżanych, papierowy ręcznik.
  • UWAGI:
  • Wskazane jest, by zakupy były robione z udziałem dziecka. Dziecko powinno mieć możliwość wyboru przedmiotów, które są na liście. Poprzez udział dziecka w zakupach kształtujemy jego pozytywny stosunek do nauki szkolnej.

   

 • Zestaw podręczników do religii na rok szkolny 2018/2019

  Informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 wszyscy uczniowie otrzymają podręczniki do przedmiotów obowiązkowych, zakupione w ramach dotacji celowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prosimy rodziców o zakup podręczników do religii zgodnie z zamieszczonym wykazem.  Zestaw_podrecznikow_do_religii.pdf

 • Wycieczka integracyjna do Parku Rozrywki w Siedlcach.

  Wycieczka integracyjna do Parku Rozrywki w Siedlcach.
  11.06.2018

   W dniu 11 czrewca 2018 roku uczniowie z klas 4a, 4b i 7 pod opieką Pani Hanny Biedruny-Kudź, Pani Hanny Jackiewicz, Pani Ewy Olszewskiej i Pani Anny Jurczak uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Siedlec. Uczniowie od godziny 900 do 1200 bawili się w parku rozrywki, głównie w małpim gaju. Co odważniejsi próbowali przejść jedną z trzech lub wszystkie ścieżki w parku linowym, co nie było łatwe bo tego dnia padał deszcz i trzeba było doskonałej sprawności by sobie z tym poradzić. Nie udało się nam skorzystać z trampolin, dlatego jeszcze tam pojedziemy. Tego dnia jeszcze byliśmy w kinie na filmie: "Wyszczekani" i w kręgielni LEMON. Niektórzy w kręgielni byli pierwszy raz a udało się im zdobyć największą liczbę punktów. Wyjazd integracyjny udał się. Było super!!!

   Hanna Biedruna - Kudź

 • Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. .

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. .

  Pod szkołą 23 maja 2018 roku już o 500 kręcą się dzieci, rodzice i nauczyciele. Punktualnie wyruszyliśmy spod szkoły i zmierzaliśmy do Malborka, gdzie poznaliśmy Zamek Krzyżacki szlakiem tajemnic pod opieką przewodnika, przebranego w szaty z minionej epoki.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 1 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 2

  Ruszyliśmy w dalszą drogę. Przed nami do zobaczenia Sanktuarium Piaśnickie, skryte w lesie wejherowskim z dala od drogi. Tu odnaleźliśmy przepiękne miejsce, pośród jagodników i smukłych sosen na miejścu zbrodni niemieckiej zwanej MAŁYM KATYNIEM, gdzie zostało zamordowanych tysiące Polaków jesienią 1939 roku. To miejsce szczególnie zapadło w pamięć naszych najmłodszych uczniów ze względu na informację o mordowaniu małych dzieci, czego potwierdzeniem są rzeźby: łóżeczka dziecięcego i aniołka.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 3 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 4 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 5 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 6

  W Żarnowcu po obejrzeniu Elektrowni Jądrowej i Wodnej rozpoczeliśmy spływ kajakowy rzeką Piaśnicą, dawną granicą Polski. Wyruszyliśmy dwójkami pod okiem ratowników i nauczycieli w 29 kajakach z punktu rozpoczęcia spływu. Do mety ukończenia spływu dotarli wszyscy. Uczniowie zmagali się z wodą, wiatrem i piękną rzeką doskonaląc swoje umiejętności nawigacyjne i sprawnościowe. Zwieńczeniem trudu było wpłynięcie do morza rzeką Piaśnicą i zachwyt widokiem plaży w blasku zachodzącego słońca.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 7 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 8  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 9 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 10

  Po trudach podróży mokrzy, wyczerpani i głodni dotarliśmy do Kopalina, w którym zakwaterowana była nasza grupa. Kolejny dzień rozpoczeliśmy od sutego posiłku i ruszyliśmy do Łeby na Aleję Prezydentów, dalej na ruchome piaski. Część trasy pokonaliśmy meleksami, a potem piechotą weszliśmy całą grupą na wydmy i na brzeg moski.Tu była okazja zmoczyć nogi i ubranie, zebrać kamyki i muszelki. Do Łeby wróciliśmy statkiem po jeziorze Łebskim.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 11 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 12 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 13 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 14

  Następnie dotarliśmy do Parku Dinozaurów pod Łebą i tam szaleliśmy do samego zamknięcia, około 4 godzin. W małych grupkach pod opieką nauczycieli zwiedzaliśmy wszystkie atrakcje parku: miniatury wszytkich latarnii morskich polskiego wybrzeża płynąc rowerami wodnymi, zjeżdżalnię pontonów wodnych, koło młyńskie, zamek strachu, bajlandię, ścieżkę edukacyjną, wioskę indiańską, statek piracki, labirynt luster, bajkowe kolejki, płukalnię złota, strzelnicę, pojazdy Flinstonów, pole miniglfa i kino 7D. Wszystkie te atrakcje zebrane zostały na olbrzymim terenie i są utrzymane w nadmorskim krajobrazie z figurami dinozaurów w rzeczywistych wymiarach.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 15 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 16 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 17 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 18 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 19 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 20 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 21

  Dzień skończyliśmy wypadem nad morze i podziwianiem zachodu słońca. Ostatni dzień wycieczki, po spakowaniu bagaży rozpoczeliśmy od zwiedzania parku rekreacyjno - edukacyjnego Sea Park w Sarbsku. W tym największym fokarium na wybrzeżu uczestniczyliśmy w dwóch pokazach karmienia i popisów fok: fok szarych i pospolitych oraz uchatek kalifornijskich. Pokazy trwały po godzinie i ukazały niesamowite umiejętności akrobatyczne fok i ich opiekunów - trenerów. Ponadto zwiedziliśmy muzeum marynistyczne, kuter rybacki, statek do góry nogami, oceanarium prehistoryczne w 3D i obejrzeliśmy makiety zwierząt morskich w rzeczywistych wymiarach oraz dla chętnych spektakl w kinie 5D.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 22 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 23 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 24

  W drodze powrotnej zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszubskiego w Szymbarku. Tu zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka i rekonstrukcję sowieckiego lagru z pociągiem dowożącym zesłańców, replikę bunkra Gry Pomorski oraz uczesniczyliśmy w imitacji nalotu, dom do góry nogami i kaplicę.

  Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 25 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 26 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 27 Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 28Szkolna wycieczka nad Morze Bałtyckie w dniach 23-25 maja 2018r. . - Obrazek 29

  Te dni były pełne atrakcji i dużo się nauczyliśmy. Do szkoły dotarliśmy szczęśliwi i zadowoleni około godziny 2300.

   Hanna Jędrasik i Hanna Biedruna-Kudź

  ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII

 • Laureaci Powiatowego Konkuru "Zdrowo i bezpiecznie 2018"
  26.04.2018

  Uczniowie:  Maciej Książek, Karol Podobas i Rafał Witkowski zajęli 24.04.2018 r.  II miejsce w Powiatowym Konkursie " Zdrowo i bezpiecznie".

 • ARGO CUP 2018

  ARGO CUP 2018 już za nami. Co za dzień?! Jaki wspanaiły turniej!?  I mejsce chłopców z rocznika 2002 i młodsi. Tymek najlepszym bramkarzem turnieju w tej kategorii wiekowej. II miejsce chłopców z rocznika 2007 i młodsi. Norbert Piecyk najskuteczniejszym strzelcem turnieju w swojej kategorii wiekowej. Serdeczne dziekuję wszystkim chłopakom za postawę, zaangażowanie. Dziekuję Natalce, Julce, Piotrkowi i Krystianowi za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju. Kibicom dziekujemy za obecność i głośny doping. Wielkie brawa dla wszystkich!!!

 • ARGO CUP 2018
  15.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ARGO CUP 2018.

 • Wizyta w Domu Dziecka w Siennicy
  15.06.2018

  Dzieci z naszej Szkoły wraz z opiekunami p. E. Raszkowską i p. D. Kamelą ponownie odwiedziły zaprzyjaźniony Dom Dziecka w Siennicy. Uczniowie przekazali odzież oraz zabawki podopiecznym Domu, prowadzonym przez Siostry Kapucynki. Dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych prezentów.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w Domu Dziecka w Siennicy.

 • Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej
  14.06.2018

  W dniu 14.06.2018 w Szkole Podstawowej w Janowie odbył się Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie naszej Szkoły z klasy III przygotowani przez p. Elwirę Solecką: Ania Bielecka, Zuzanna Białek, Wiktoria Kowalska i Szymon Niewczas zajęli perwsze miejsce.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej.

 • TO JUŻ 10 LAT!

  TO JUŻ 10 LAT!

  18 maja 2018 r. nasza szkoła obchodziła X Rocznicę Nadania Imienia Karola Wojtyły. Była to pierwsza rocznica obchodzona tak uroczyście. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej koncelebrowanej w intencji społeczności szkolnej, której przewodniczył ks. Ryszard Woźniak – dyrektor zaprzyjaźnionych szkół salezjańskich w Mińsku Mazowieckim, homilię wygłosił ks. Andrzej Piotrowski, który 10 lat temu przewodniczył, jako proboszcz, uroczystej Mszy Świętej, poświęcił nasze sztandary i podarował społeczności szkolnej obraz Jana Pawła II z dedykacją osobistego sekretarza papieża – ks. S. Dziwisza.

  Następnie wszyscy przeszliśmy do szkoły, gdzie o godzinie 10.30 rozpoczęła się uroczystość na sali gimnastycznej. Pan dyrektor powitał przybyłych gości, wśród których byli: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki - Antoni Janusz Piechoski, Sekretarz Gminy – p. Jolanta Damasiewicz, Przewodnicząca Rady Gminy – p. Jolanta Bąk, radni: p. Tomasz Kurowski i p. Leszek Kopczyński, ks. Andrzej Piotrowski, ks. Wojciech Pancewicz – proboszcz parafii MBNP w Hucie Mińskiej, p. Barbara Szopa – była dyrektor naszej szkoły, p. Edward Szopa – przyjaciel szkoły,  p. Agata Kucharzewska – przewodnicząca społecznego komitetu nadania imienia, p. Urszula Szydłowska – ówczesna przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Wacława Pszonka – emerytowana nauczycielka, p. Grzegorz Wyszogrodzki – dyrektor zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim i obecny przewodniczący Rady Rodziców – p. Gabriel Romanyszyn.

  Pan dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń sprzed 10 lat, a w tle zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację multimedialną z nadania imienia i nadania sztandarów szkole autorstwa naszej absolwentki Eweliny Patolety. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było symboliczne wbicie gwoździa przez przyjaciela szkoły – p. Grzegorza Wyszogrodzkiego i wręczenie mu podziękowań. Uhonorowany w kilku zdaniach podziękował za to wyróżnienie i nawiązał do dziesięcioletniej owocnej współpracy naszych szkół przy organizacji Powiatowych Dni Papieskich. Pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem za współpracę otrzymał także ks. kanonik Andrzej Piotrowski.

  Z kolei, głos zabrał pan wójt, gratulując jubileuszu i  informując o podjętych działaniach w kierunku rozbudowy naszej szkoły, a do życzeń  sukcesów wychowawczych i zawodowych dołączył piękny bukiet kwiatów.

  Następnie głos zabrała p. Barbara Szopa, która przypomniała niektóre fakty z historii szkoły, wróciła myślami do pierwszych lat swojej pracy w tej placówce oraz wyraziła radość z planowanej rozbudowy szkoły.

  Drugą część uroczystości zaczęliśmy od wspólnego zaśpiewania „Barki” – ulubionej piosenki oazowej Jana Pawła II. Potem wszyscy zgromadzeni mieli okazję do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z życia naszego Patrona podczas konkursu wiedzy, w którym wzięły udział cztery czteroosobowe drużyny. Kolejne rundy przeplatane były piosenkami: „Wadowice, moje miasto” w wykonaniu dziewcząt z kl. VII i II gimnazjum oraz „Nie boję się, gdy ciemno jest”, którą zaśpiewały dzieci z kl. 1. W konkursie zwyciężyła grupa Zofii Walczak w składzie: Patrycja Tylkowska, Zuzia Walczak i p. Bogusława Nalazek, II miejsce zajęła drużyna Natalii Sitkowskiej w sładzie: Karol Podobas, Kamila Miąsek i p. Hanna Biedruna-Kudź. Na III miejscu uplasowała się grupa Weroniki Zawolskiej z Anią Bielecką, Kacprem Pustołą i p. Hanną Jackiewicz. Poza podium znalazła się drużyna Kasi Grabarczyk w składzie: Wiktoria Kowalska, Klaudia Dziuszko i p. Dorota Kamela. Wszyscy uczestnicy konkursu, wraz z podziękowaniami za odwagę i gratulacjami szerokiej wiedzy,  otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy okolicznościowe medale.  Zostały również wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w Szkolnym Konkursie Krasomówczym zorganizowanym z okazji jubileuszu dziesięciolecia nadania imienia szkole. Zwycięzcy, tzn. Michalina Cichoń z kl. 1 w kategorii klas 1 – 3 i Kacper Romanyszyn z kl. VI w kategorii klas 4 – 6, zaprezentowali  publiczności swój popis oratorski.

  Uroczystość zakończyło odtworzenie nagrania pożegnalnych słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II podczas ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny, zaśpiewanie piosenki „Kochamy Cię, Janie Pawle II” i słodki poczęstunek.

  Irena Nowak

  zdjęcia

 • Konkurs krasomówczy rozstrzygnięty!

  Konkurs krasomówczy rozstrzygnięty!

  PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU KONKURSU KRASOMÓWCZEGO

  Dnia 14 maja 2018r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Krasomówczego o Patronie Szkoły pod  hasłem: „Historia z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II”.     Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów z klas 1 – 6, a wzięło udział 9 uczniów.

  Komisja w składzie:

  Bogusława Nalazek

  Aleksandra Kitowska

  Irena Nowak

  ustaliło następujący werdykt:

   - w kategorii klas 1- 3 szkoły podstawowej:

  I miejsce – Michalina Cichoń kl. 1

  II miejsce – Paweł Ziędalski kl. 2

  III miejsce – Łukasz Wiater kl. 1

  - w kategorii klas 4 – 6 szkoły podstawowej:

  I miejsce – Kacper Romanyszyn kl. 6

  II miejsce – Julia Boruta kl. 5

  - Podziękowanie za udział w konkursie otrzymują:

  Amelia Kowalska, Marta Koszewska - kl. 1 szkoły podstawowej,

  Aleksander Jaworski, Franciszek Smolak – kl. 2 szkoły podstawowej.

  Popis laureatów i wręczenie nagród odbędzie się 18 V 2018 r. podczas uroczystości X. Rocznicy Nadania Imienia Karola Wojtyły Szkole Podstawowej.

 • Konkurs

  Konkurs

  SZKOLNY  KONKURS  WIEDZY  O  PATRONIE
   
  Cele:
  •    Uczczenie X. Rocznicy Nadania Imienia Szkole
  •    Poszerzenie i utrwalenie wiadomości o życiu, osobowości i dorobku patrona szkoły
  •    Ukazanie dzieciom i młodzieży wzoru do naśladowania w osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II
  •    Integracja zespołów klasowych
  •    Pobudzanie aktywnego stosunku do uzyskiwania informacji z różnorodnych źródeł


  Zakres tematyczny:
  •    Dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły  
  •    Kapłańskie lata papieża 
  •    Pontyfikat Jana Pawła II
  Można korzystać z informacji znajdujących się na szkolnych gazetkach, gablotach, stronie internetowej szkoły oraz z książki „Lolek” (biblioteka szkolna)


  Zasady uczestnictwa:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klasy szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycieli.
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie przez ucznia kl. III gimnazjum czteroosobowej drużyny składającej się z dwóch uczniów (gimnazjum i szkoła podstawowa) i nauczyciela lub rodzica do 10 maja 2018 r. do p. Ireny Nowak.
  Konkurs odbędzie się 18 maja 2018 r. podczas uroczystości rocznicowych.
  Przewidziane nagrody.


  Podczas trwania konkursu drużynowego, widzowie też będą mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy o patronie szkoły i aktywnego udziału  w konkursie dla publiczności.


  Zapraszamy do udziału. 
   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  Cielechowizna 1a, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • 25 758 49 78

Galeria zdjęć