Nawigacja

 • Konkurs

  Konkurs

  SZKOLNY  KONKURS  WIEDZY  O  PATRONIE
   
  Cele:
  •    Uczczenie X. Rocznicy Nadania Imienia Szkole
  •    Poszerzenie i utrwalenie wiadomości o życiu, osobowości i dorobku patrona szkoły
  •    Ukazanie dzieciom i młodzieży wzoru do naśladowania w osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II
  •    Integracja zespołów klasowych
  •    Pobudzanie aktywnego stosunku do uzyskiwania informacji z różnorodnych źródeł


  Zakres tematyczny:
  •    Dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły  
  •    Kapłańskie lata papieża 
  •    Pontyfikat Jana Pawła II
  Można korzystać z informacji znajdujących się na szkolnych gazetkach, gablotach, stronie internetowej szkoły oraz z książki „Lolek” (biblioteka szkolna)


  Zasady uczestnictwa:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klasy szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycieli.
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie przez ucznia kl. III gimnazjum czteroosobowej drużyny składającej się z dwóch uczniów (gimnazjum i szkoła podstawowa) i nauczyciela lub rodzica do 10 maja 2018 r. do p. Ireny Nowak.
  Konkurs odbędzie się 18 maja 2018 r. podczas uroczystości rocznicowych.
  Przewidziane nagrody.


  Podczas trwania konkursu drużynowego, widzowie też będą mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy o patronie szkoły i aktywnego udziału  w konkursie dla publiczności.


  Zapraszamy do udziału. 
   

 • Konkurs

  Konkurs

  SZKOLNY  KONKURS  KRASOMÓWCZY

  Pod hasłem: „Historia z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II”

  REGULAMIN

  ADRESACI KONKURSU:

  Uczestnikiem może być każdy uczeń Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły i gimnazjum w Hucie Mińskiej , który zgłosi swój udział w konkursie w następujących grupach wiekowych: klasy 1 – 3, 4 – 6, 7, II, III

  CELE KONKURSU:

  - uczczenie X rocznicy nadania imienia szkole,

  - poszerzenie wiadomości dotyczących niektórych historii z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II,

  - ukazanie wzoru do naśladowania i przykładu życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II,

  - kultywowanie piękna ojczystego języka wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  TEMATYKA:

  - Biografia Karola Wojtyły, jako chłopca, księdza, biskupa, arcybiskupa, kardynała, papieża

  -  Wypowiedzi Karola Wojtyły - Jana Pawła II, Jego twórczość, anegdoty o Nim, wspomnienia.

  TERMIN ZGŁOSZENIA:

  zamiar wzięcia udziału należy zgłosić w terminie do 10 maja 2018 r. do pani Ireny Nowak

  CZAS WYSTĄPIENIA:

  Uczniowie klas 1 – 3 od 2 do 3 minut,

  Uczniowie klas 4 – 6 od 3 do 4 minut,

  Uczniowie klas 7,II, III gimn. od 4 do 5 minut

  TERMIN KONKURSU:

  Prezentacja krasomówcza uczestników odbędzie się 14 maja 2018 r.

  Wręczenie nagród i popis krasomówczy laureatów nastąpi 18 maja 2018 r. podczas uroczystości obchodów X rocznicy nadania imienia szkole.

  NAGRODY:

  1) za zajęcie I, II i III miejsca – nagroda rzeczowa, dyplom, cząstkowa ocena celująca wagi 2 z jęz. polskiego i „pochwała w dzienniku”

  2) dla wszystkich uczestników - dyplom cząstkowa ocena celująca wagi 2 z jęz. polskiego oraz „pochwała w dzienniku za udział”

  JURY OCENIAĆ BĘDZIE:

  - stosowność tekstu do możliwości wykonawczych ucznia;

  - prawidłowość i wyrazistość interpretacji;

  - poprawność dykcyjną;

  - ogólny wyraz artystyczny.

 • Dwa ognie

  Dwa ognie

  W sobotę 21.04.2018 roku nasi uczniowie klas czwartych i młodsi reprezentowali naszą szkołę w turnieju w Dwa ognie. Gminne zawody rozgrywane były w Zamieniu. Dziewczęta po zaciętej walce zdobyły brązowe medale a chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce. Wyróżniającymi zawodnikami byli: Nina Lubaszka – kapitan naszej dziewczęcej drużyny i Norbert Piecyk – najlepszy zawodnik turnieju. Składy drużyn: Dziewczęta - Nina Lubaszka, Wiktoria Gajowniczek, Klaudia Dziuszko, Wiktoria Sitkowska, Zuzia Walczak, Weronika Bukowińska, Roksana Barańska, Lena Piątek. Chłopcy – Łukasz Piekarski, Karol Rokicki, Norbert Piecyk, Kacper Łyczkowski, Marcin Rosochacki, Przemek Łojek, Maciek Książek, Daniel Kubicki, Szymon Niewczas, Radek Patoleta, Rafał Witkowski.

 • Gminny konkurs profilaktyczny
  21.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny konkurs profilaktyczny.

 • Konkurs filmowy "Nasz wspólny świat'.

  Konkurs filmowy "Nasz wspólny świat'.
  11.04.2018

  Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w projekcie filmowym"Nasz wspólny świat" w ramach dni osób niepełnosprawnych organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej  w Ignacowie. Uczniowie klasy 7 Judyta Biardzka, Dawid Stefaniuk, Szymon Piekarski otrzymali specjalne wyróżnienie od reżysera Wojciecha Adamczyka przewodniczącego jury za swój film z udziałm klasy intergracyjnej 4 a, natomiast uczennice gimnazjum Katarzyna Grabarczyk, Natalia Sitkowska, Weronika Zawolska, Zofia Walczak, wzieły udział w warsztatach w Szkole Specjalnej w Zglechowie, które udokumentowały na filmie. Dziewczyny, również otrzymały nagrodę za swój film. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 • WIELKIE DNI

   

  W środę 28 marca 2018 roku, przed odejściem na wielkanocną przerwę świąteczną, cała społeczność szkolna, odświętnie ubrana, zgromadziła się o godz. 12.00 na sali gimnastycznej, by obejrzeć montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 6 pod kierunkiem p. Ireny Nowak. Zebrani mieli okazję przypomnienia sobie symboliki i znaczenia Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego oraz przygotowania się do głębszego duchowo przeżycia zbliżających się zbawczych wydarzeń. Uroczystość zakończyła się złożeniem  życzeń świątecznych przez uczniów kl. 6, których fragment przytoczę: „Życzymy Wam „Wesołych Świąt!”  Dlaczego? – bo pragniemy, by były pogodne, pełne uśmiechu, radości i wzajemnej życzliwości. Cieszymy się, że Jezus wstał z grobu i stale jest z nami, chociaż Go nie widzimy. Ten zawsze zwycięża, kto czyni dużo dobrego. Niech obecny wśród nas Chrystus pomoże nam wybierać dobro i nieść je wszystkim ludziom.”  Życzmy sobie, by te słowa towarzyszyły nam każdego dnia.

  Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z życzeniami  wręczyli pracownikom szkoły okazjonalne upominki. Na koniec głos zabrał pan dyrektor Piotr Matzanke i nasz gość – ks. proboszcz Wojciech Pancewicz, którzy w serdecznych słowach przesłali świąteczne życzenia wszystkim zebranym nauczycielom, pracownikom i uczniom, a przez nich – ich rodzinom.

  Irena Nowak, katecheta

 • 31.03.2018 Apel Twojego Dziecka
 • Mistrzostwo Gminy Mińsk Mazowiecki

  Mistrzostwo Gminy Mińsk Mazowiecki

  W dniu 20.03.2018 reprezentacja Szkoły wzięła udział w gminnych zawodach piłki siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Dominika Kujawska (kpt.), Natalia Sitkowska, Katarzyna Grabarczyk, Weronika Zawolska, Partycja Makarczyk, Patrycja Kujawska, Julia Szyszka, Ala Pawlak, Natalia Świat, Kasia Grzegrzółka, Zuzia Skowronek wywalczyła pierwsze miejsce. Dziewczęta zdecydowanie pokonały wszystkie zespoły nie tracąc seta. W decydującym meczu pokonały 2:0 drużynę ze szkoły w Stojadłach podkreślając swoją dominację w całym turnieju. Nasze zawodniczki wyróżniały się umiejętnościami, pewnością, spokojem, z jakim rozgrywały kolejne piłki. Na koniec odebrały z rąk organizatorów złote medale i pamiątkowy puchar. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę za swoja postawę podczas zawodów. Gratulacje!!!!

 • Liga Niezwykłych Umysłów

  Liga Niezwykłych Umysłów

  Nasza szkoła uczestniczy w projekcie 100 szkół z Ligą Niezwykłych Umysłów.

  Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają okazję nauczyć się programowania w językach C++, Java i SQL.

  Nauka polega na wykonywaniu zadań na platformie edukacyjnej
  (oczywiście po zapoznaniu się z odpowiednimi instrukcjami / informacjami.

  Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt. Liczba miejsc ograniczona.

  Helena Pastor

   

 • Kodować każdy może

   

  Julia Boruta reprezentowała naszą szkołę

  w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Kodować każdy może".

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu

  Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu

  W piątek 16.02.2018r. 4 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w powiatowych mistrzostwach w pływaniu. Klaudia Dziuszko z kl.IVb zajęła 6 miejsce w stylu klasycznym i zakwalifikowała się do zawodów regionalnych. Gratulacje

 • Konkurs diecezjalny

  Szkolny etap diecezjalnego konkursu rozstrzygnięty.

  W grupie wiekowej klas I - III szkoły podstawowej na "Najpiękniejszą suknię dla naszej Królowej" prace plastyczne złożyli: Jakub Miąsek kl. II, Radosław Patoleta kl. II, Hubert Sielski kl II, Anna Bielecka kl. III, Weronika Czyz kl.III, Wiktoria Kowalska kl. III. Jury zakwalifikowało do etapu diecezjalnego prace Jakuba Miąska, Weroniki Czyż i Radosława Patolety.

  Natomiast w konkursie dla klas IV - VI "Piszemy do Królowej Polski" wpłynęły 3 listy autorstwa: Ewy Anyadubalu, Wiktorii Gajowniczek i Wiktorii Sitkowskiej, które zostaną przesłane do etapu diecezjalnego.

  Dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

  Irena Nowak

 • Powiatowy Drużynowy Tenis Stołowy

  Powiatowy Drużynowy Tenis Stołowy
  11.01.2018

  Drużyna w składzie Oliwia Poręba, Judyta Biardzka wywalczyły mistrzostwo Gminy Mińsk Mazowiecki i wicemistrzostwo Powiatu Mińskiego oraz awansowały do regionu.

  Gratulacje

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka
  13.01.2018

  Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającego się święta życzymy dużo zdrowia, aby jak najdłużej mogli obdarzać swoje wnuki miłością, byli dumni z ich osiągnięć i uczyli tego co piękne, ważne i mądre. W dowód miłości dzieci z klas I- III przygotowały występ artystyczny oraz upominki.

 • Spotkanie z dr Dorotą Sumińską

  Dnia 20 grudnia 2017 roku do naszej szkoły, na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza p. Elżbiety Raszkowskiej, przyjechała dr Dorota Sumińska wraz z prezes Fundacji Karuna Beatą Krupiniak. Zaproszeni goście opowiedzieli o swej pracy i działalności fundacji. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wzięli udział w konkursie piosenki o zwierzętach. Laureatami zostali: w kategorii kl. I-III - uczennica klasy III Anna Bielecka, w kategorii kl. IV-VI - uczennica kl. IVa Roksana Barańska. Specjalne wyróżnienie od jurorów otrzymał uczeń klasy VI - Piotr Bielecki. Nagrodę publiczności otrzymała Anna Bielecka z klasy III. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

 • Wigilia w klasie 2.

  DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?
  ks. Jan Twardowski


  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

  Dlaczego śpiewamy kolędy?

  Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

  Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

  Dlatego, żeby sobie przebaczać.

  22 grudnia klasa 2 spędziła dzień w świątecznym nastroju. Dzieliliśmy się opłatkiem, biesiadowaliśmy przy wspólnym stole. Były prezenty i śpiewanie kolęd. 

 • Wizyta św. Mikołaja w Oddziałach Przedszkolnych
  07.12.2017 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził bardzo miły gość z dalekiej północy. Święty Mikołaj, bo o nim mowa , obdarował dzieci upominkami, a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały dla niego piosenki. Wszystkie przedszkolaki bawiły się w tym dniu bardzo wesoło . Dziękujemy święty Mikołaju.
 • LISTA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH WG WYTYCZNYCH OKE

   Szanowni Państwo!

  Zamieszczam dla Was  - rodziców, ale także dla uczniów, nowe wytyczne OKE na egzamin ósmoklasisty  z języka polskiego dotyczące obowiązkowych lektur.

   

  W arkuszu egzaminacyjnym znajdą się zadania sprawdzające znajomość treści i problematyki lektur obowiązkowych:

  1. W latach 2019–2021 na egzaminie będą pojawiały się pytania dotyczące lektur obowiązkowych tylko dla klasy VII i VIII, tj.:

  Charles Dickens, Opowieść wigilijna

   Aleksander Fredro, Zemsta

  Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym treny I, V, VII, VIII

  Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec

  Ignacy Krasicki, Żona modna

  Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, II część Dziadów, wybrany utwór z cyklu Sonety krymskie, Pan Tadeusz (całość)

   Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę

   Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik

  Juliusz Słowacki, Balladyna

  Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

  Sławomir Mrożek, Artysta

  Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż).

   

  2 . Od roku 2022 na egzaminie będą pojawiały się pytania dotyczące lektur obowiązkowych dla klas IV–VIII, czyli – poza lekturami wymienionymi powyżej – również: 

  Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa

   Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)

  René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)

   Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

   Ignacy Krasicki, wybrane bajki

   Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

   Adam Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska,

   Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni

  Bolesław Prus, Katarynka

  Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny

  John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem

  Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy

  Józef Wybicki, Mazurek Dąbrowskiego

  Wybrane mity greckie, w tym mit o powstaniu świata oraz mity o: Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce

  Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie

  Wybrane podania i legendy polskie, w tym o Lechu, o Piaście, o Kraku i o Wandzie

  Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault, Kopciuszek, Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce. 

   

  Zainteresowanych zapraszam na stronę  https://www.oke.waw.pl/ . W zakładce Informatory znajdziecie Państwo informacje dotyczące egzaminów z  poszczególnych przedmiotów oraz przykładowe zadania.

   W razie pytań proszę o kontakt osobisty lub przez dziennik elektroniczny.

  Anna Woźniak

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  Cielechowizna 1a, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 • 25 758 49 78

Galeria zdjęć